Srebro od wieku pełniło rolę środka płatniczego. Dawniej za uncję złota można było kupić 15 uncji srebra. Obecnie wartość ta ustabilizowała się i wynosi jeden do osiemdziesięciu.

Dlaczego warto inwestować w srebro?

Jednym z głównym powodów jest fakt, że srebra jest znacznie więcej niż złota. Złoto stale drożeje i sporo wyrobów jubilerskich będzie musiało być wykonywanych ze srebra. To spowoduje znaczący wzrost zainteresowania tym kruszcem.

Jeżeli ktoś inwestuje w złoto i liczy na spory zysk, to powinien zdawać sobie sprawę, że inwestowanie w srebro opłaca się jeszcze bardziej. Przede wszystkim dlatego, że stopa zwrotu srebra przewyższa niemal dwukrotnie wartość jaką uzyskuje pierwiastek złota.

Jak wiadomo bankowe emisje są problemem dla inwestorów w złoto. Wprowadzono wiele ograniczeń w handlu tym pierwiastkiem, natomiast w przypadku srebra te restrykcje również występują, ale nie są tak surowe.

Srebro jest atrakcyjne także dla przemysłu głównie dzięki swoim właściwością. Powszechnie spotyka się je w bateriach, akumulatorach i filtrach wody.