Nowoczesny dom to przede wszystkim opis stylu w jakim został zaprojektowany budynek. Natomiast według mnie hasło „nowoczesny” powinien również oznaczać energooszczędny. www.homekoncept.com.pl świetnie łączy te dwie kategorie i znajdziesz na tej stronie gotowe projekty nowoczesnych i energooszczędnych domów.

 

Samowystarczalność

To jeszcze większa forma energooszczędności. Tak naprawdę jeżeli chodzi o funkcjonowanie domu kluczowe są trzy elementy:

  • energia elektryczna,
  • ogrzewanie,
  • woda.

 

Nowoczesny dom to przede wszystkim opis stylu w jakim został zaprojektowany budynek.5122177778(22).jpeg
Nowoczesny dom.

 

Oczywiście trzeba też pamiętać między innymi o tym, żeby dom był połączony z internetem, jednak dzisiaj łączność bezprzewodowa jest mocno rozwinięta i zaspokaja ona potrzeby większości osób. Dlatego według mnie nowoczesne domy mogą być w znacznym stopniu samowystarczalne.

Pozyskiwanie energii elektrycznej już dzisiaj jest możliwe dzięki panelom słonecznym. Firma Tesla dodatkowo pracuje nad nową generacją tych paneli, oraz nad bateriami, które umożliwią jej gromadzenie. Dzięki temu domy nowoczesne wyposażone w takie rozwiązania będą mogły przez cały rok korzystać ze swojej energii, a nawet oddawać jej nadwyżkę elektrowni.

Przy takiej ilości produkowanej energii można postawić na ogrzewanie elektryczne w nowoczesnym domu, które jest proste, efektywne i bardzo oszczędne.

Pozostaje kwestia wody – już dzisiaj istnieją sposoby przechwytywania deszczówki, jeżeli ktoś zdecyduje się na ich zastosowanie, to będzie miał w zasadzie nowoczesny dom w 100% samowystarczalny.