Doświadczeni specjaliści udzielający cennych wskazówek na temat inwestowania w złoto zgodnie twierdzą, że 95% osób, które po raz pierwszy rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem nie mają szans na powodzenie i tracą kapitał, gdyż zaczynają od spekulacji. Tymczasem sam proces inwestowania powinien składać się z zabezpieczenia, inwestycji i dopiero na końcu ze spekulacji, która pozwala pomnażać zyski. Jednak, aby w ogóle mówić o zyskach, konieczna jest specjalistyczna wiedza geopolityczna i inwestycyjna. Jak zacząć inwestować, aby się nie zrazić?

  1. Zacznij od kupienia złota. Inwestuj jednak tylko w złoto fizyczne, inwestycyjne, w formie sztabek lub monet bulionowych. Każda moneta posiada nazwę i symboliczny nominał, najczęściej bite są z najczystszego metalu próby 999.9 i na początek tylko takie monety powinny Cię interesować. Złoto kupuj od zaufanego sprzedawcy, w przeciwnym razie możesz kupić coś, co nie jest warte swojej ceny.

  2. Warto zacząć od najpopularniejszych na rynku monet bulionowych. Należą do nich: krugerrand z RPA, kanadyjski liść, amerykański złoty orzeł. Sporą popularnością cieszą się także 24 karatowe monety, takie jak chińska panda czy austriacka filharmonika. Zanim je odsprzedasz zawsze sprawdzaj cenę złota i kurs dolara- waluty, w której rozliczane jest złoto.