Złoto jest jednym z surowców, w które warto inwestować. Przede wszystkim ze względu na to, iż jego cena jest stosunkowo stała. Ograniczone zasoby gwarantują, że jego cena nie spadnie poniżej granicy opłacalności inwestycyjnej. Cena złota nie jest również aż tak bardzo zależna od czynników geopolitycznych jak inne surowce. Złoto jest więc jednym z bezpieczniejszych surowców jeśli chodzi inwestycje.

Gdzie kupować sztabki złota?

Sztabki złota najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, takich jak chociażby Mennica Skarbowa. Mamy wtedy gwarancję, iż nie zostaniemy oszukani, a zakupione złoto nie będzie miało w sobie żadnych domieszek. Ofertę Mennicy zobaczyć chociażby pod tym linkiem – sztabka złota uncja.

Sztabki w Mennicy Skarbowej

Sztabki w Mennicy Skarbowej są to sztabki najwyższej próby. Pochodzą z renomowanych mennic z różnych zakątków świata. Oryginalność można poznać po wytłoczonych nazwie mennicy, informacji o wadze i próbie. Posiadają również Znak seryjny oraz znak certyfikacji. Sztabki pakowane są w specjalne opakowanie, które chronią je przed zarysowaniem.